مطالبه ملی

مطالبه ملی: 

معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

ریاست محترم جمهور مردمی جناب آقای دکتر رئیس

وزیر محترم بهداشت، 

بر اساس اسناد ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبردهای نظام سلامت تأکید شده است که طب سنتی باید در کنار طب نوین توسعه و با توجه به توانایی آن در پیشگیری و ترویج سبک زندگی سالم در وزارت بهداشت و راهبرد نظام سلامت قرار گیرد.

در سال ۱۳۹۲ بر اساس مصوبه دولت وقت معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت ایجاد شد . ایجاد معاونت طب سنتی ایرانی در وزارت بهداشت ابلاغ شد.

تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهوری در کارگروه احیا و توسعه نظام طب سنتی مبنی بر ایجاد معاونت طب سنتی ایرانی اسلامی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شد. منبع https://www.farsnews.ir/news/13920311000135/

ولی متاسفانه وزیر بهداشت دولت قبل در سال ۱۳۹۳ این معاونت را لغو و آن را به دفتر طب ایرانی تقلیل داد.

ما سالهاست درخواست می‌کنیم این اشتباه باید اصلاح شود و سطح و جایگاه طب سنتی در وزارت بهداشت ارتقا یابد و معاونت طب سنتی مجدد ایجاد شود، این موضوع چند سال قبل مطالبه شد ولی دولت قبل و وزیر بهداشت به خواسته ملت توجه نکردند.

حال از دولت جدید می‌خواهیم به خواسته

مردم توجه شود و معاونت طب سنتی مجدد در وزارت بهداشت ایجاد و توجه بیشتر به طب سنتی در کنار طب نوین انجام گیرد و اسناد ابلاغی اجرایی شود.

خواسته ملت این است که اشتباه دولت قبل را جبران و «جایگاه طب سنتی را ارتقا دهید و «معاونت طب سنتی» وزارت بهداشت را احیا کنید.

چرا وزیر بهداشت دولت روحانی معاونت طب سنتی وزارت بهداشت را منحل و بجای آن دفتر طب ایرانی را قرار داد؟

حال انتظار مردم از دولت جناب آقای رئیسی و وزیر بهداشت این است که همانطور که در زمان رای اعتماد به وزرا در مجلس قول دادند به سند ابلاغی طب سنتی عمل کنند و دفتر طب سنتی را به معاونت طب سنتی ارتقا دهند .

ملت عزیز ایران از این مطالبه به حق حمایت کنید و این پست را به ریاست جمهور؛ معاونت اول رئیس جمهور؛ وزیر بهداشت و سایر مدیران ارسال کنید تا اشتباه دولت قبل اصلاح و معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت مجدد ایجاد شود.

لینک پویش حمایت کنید و نشر دهید 

https://www.farsnews.ir/my/c/136539

نظرات

ارسال نظر

در نظر داشته باشید . . .

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید