آیا دولت جدید توانسته در یک سال به شعار خود عمل کند؟

آیا دولت جدید توانسته است در یک سال عمر خود به شعارهای خود عمل کند؟ علت نارضایتی گسترده مردم چیست؟ آینده پیش رو؟ انتظارات فوری مردم از قوای سه گانه چیست؟ چه باید کرد؟

 

یک سال سخت از دولت سیزدهم گذشت. دولت قبل مخروبه ای با مشکلات گسترده و خزانه ای خالی را زمانی تحویل رییسی داد که کرونا مشکل اصلی کشور با ۷۰۰ نفر فوتی در روز؟ اولین اقدام دولت کنترل کرونا بود رئییس شخصا دست بکار شد ستاد کرونا در ماه‌های اول همان ستاد کرونای روحانی بود و کار سخت؛ اما رییسی شخصا با روسای جمهور کشورهای تامین کننده واکسن صحبت کرد واردات واکسن شدت گرفت؛ طرح شهید سلیمانی سپاه و بسیج و .... بشدت فعال شد واکسیناسیون با قدرت افزایش یافت حمایت از تولید واکسن های ایرانی هم جدی تر شد و انواع واکسن های داخلی هم تولید و توزیع شد مردم همکاری کردند و کرونا مهار شد اینک ۶ روز است فوتی ها صفر شده هر چند موارد مثبت و ابتلا وجود دارد باید کمک کنیم رعایت کنیم موج دیگری پیش نیاید.

دولت رییسی موفق شد کرونا را مدیریت و کشور به حالت طبیعی برگردد مدارس دانشگاه‌ها بازار و اقتصاد و مراکز تولیدی به حالت طبیعی برگشت.

تمام تلاش دولت رفع موانع تولید شد و اقتصاد دانش بنیان. ارز جهانگیری کمر اقتصاد را شکسته بود و دلالی و مافیاهای اطراف دولت قبل با استفاده از ارز ۴۲۰۰ تا توانسته بودند رانت خواری کرده بودند و دلالی و واردات افزایش یافته ولی تولید آسیب دیده بود و انبارهای گمرکات پر از جنس دپو شده اقدام دوم اضطرازی دولت باز کردن گمرک و آزاد کردن میلیون ها تن اقلام ضروری دپو شده در گمرکات و توزیع آن به بازار و کارخانجات بود که انجام شد. جراحی اقتصادی بزرگترین اقدام دولت شروع شد ارز جهانگیری متوقف و تولید دانش بنیان و پروژه های متوقف یا نیمه کاره هدف قرار گرفت. همکاری های بین المللی توسعه یافت و دامنه همکاری های اقتصادی آینده روشنی را پیش رو قرار داد اما دشمن هم بیکار نبود برای ایجاد نارضایتی در بین مردم و اخلال در اقدامات اساسی و اصلاح زیر ساختی مشکلات تجمیع شده چهل سال قبل ترور ها و جنگ هیبریدی هماهنگ تمام ضد انقلاب با تمام توان جنگ نرم رسانه ای و اقدامات اشوبگرانه برای فتنه ای دیگر را برنامه ریزی کرد حوادثی چون متروپل و حادثه قطار و تجمعات و تظاهرات و فعال شدن ارازل و اوباش و اقدامات ایذایی جو امنیتی کشور را هدف گرفت.

در حالی که گام اول جراحی اقتصادی و اجرای هدفمندی یارانه ها در حال انجام بود و قیمت ارزاق صعودی می شد اعتراضات شدت گرفت. اما دولت قوه قضاییه و مجلس با هماهنگی کامل جلسات سران قوا به مقابله با تهدیدات فزاینده پرداختند و ملت قهرمان هم حامی دولت شد.

اعتراض شدید به برخی انتصابات نامناسب در استان های مختلف سبب نارضایتی شده است و ادامه دارد که دولت و وزارت کشور حتما باید این موضوع را با تغییر برخی مدیران و اشتباهات صورت گرفته در نصب استانداران و فرمانداران اصلاح کند.

وجود مدیران روحانی در مناصب مهم مثل دبیری شورای امنیت ریاست سازمان انرژی اتمی و برخی استانداری ها فرمانداری ها و وزارتخانه های مهم خشم نیروهای انقلابی را برانگیخته است و منتظر پاسخ روشن دارند زیرا دیگر وقت تغییر این نهاد های مهم رسیده است.

گرانی بیکاری تورم هنوز مشکلات اصلی کشور است.

اعتراض به عدم برخورد جدی با مسببین اصلی وضع کنونی رانت خواران مافیاهای بزرگ ابر بدهکاران بانکی و نفوذی های موجود در بدنه دولت و وزارتخانه ها و ... تبعیض بی عدالتی و فاصله طبقاتی و آقا زاده ها و ویژه خواران عامل اصلی اعتراضات نیروهای انقلابی و‌ توده مردم است.

با اینکه اقدامات اساسی انجام شده دولت جدید در یک سال گذشته واقعا شایسته تقدیر است ولی کافی نیست.

هرچند برای قضاوت عملکرد دولت جدید نباید شتاب کرد و فرصت بیشتری باید داد ولی برخی اشتباهات در انتصابات و ناکارایی مدیریتی در برخی وزارتخانه ها سریعا باید اصلاح شود برخی استانداران باید تغییر کنند و قوه قضاییه باید در اجرای عدالت جدی تر عمل کند و مجلس هم ضمن تصویب قوانین انقلابی در اجرای نظارت بر عملکرد قوا تعارف را کنار بگذارد. اعمال نفوذ نمایندگان مجلس در انتهای استانداران و فرمانداران سبب نارضایتی شدید در برخی استان ها و شهرها شده است این معطل سریع باید حل شود. نفوذ مدیران قبلی دولت روحانی در وزارتخانه های مهم کاملا محسوس است و اگر دولت نتواند این نفوذی های خطرناک که بطور زیر پوستی در حال اعمال دستورات دولت قبل هستند را پاکسازی کند قطعا با مشکل مواجه خواهد شد.

انتظار مردم از دولت انقلابی جناب رییسی انتخاب مدیران متخصص متعهد انقلابی و جهادی برای اجرای گام دوم انقلاب است ولی با کمال تأسف مدیران میانی بسیاری از وزارتخانه ها و برخی پست های مدیریتی دانشگاهی هنوز در اختیار مدیران زمان دولت  قبل است و این افراد بر خلاف مسیر دولت مردمی انقلابی حرکت می کنند.

خواسته رهبری و ملت انقلابی پاکسازی تدریجی این عناصر نفوذی است که با گذشت یک سال از عمر دولت دیگر تاخیر معنایی ندارد.

ما قصد نام بردن این افراد یا مدیران اشاره شده را نداریم ولی در صورت نیاز در نوشتار بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.

بعنوان مثال در حوزه ایمنی غذایی و امنیت غذایی دستورات رهبری و قوانین تولید و واردات محصولات تراریخته را به کشور ممنوع کرده و اطلاع رسانی شفاف به مردم و برچسب زنی محصولات غذایی تراریخته اجباری است ولی متاسفانه شاهد حضور مدیرانی در دولت جدید هستیم که مدافع کشت تراریخته اند و واردات گسترده تراریخته در حد ده میلیون تن انواع سویا ذرت کنجاله و نهاده دامی و روغن های نباتی تراریخته ادامه دارد و متاسفانه افرادی مدافع تراریخته در پست های مدیریتی در وزارت علوم جهاد کشاورزی صنایع و محیط زیست و سازمان های دیگر حضور دارند و فعال هستند و معلوم نیست چرا تغییر نمی کنند و مافیای کلان واردات سم و کود و علف کش های بیماری‌زای خطرناک بشدت در حال ادامه کار است و هیچ کنترلی بر این فاجعه سلامتی دیده نمی شود. فاجعه جمعیت و طرح کنترل جمعیت دشمنان ایران آمریکا و رژیم صهیونیستی به مدت ۲۰ سال توسط وزرایی در کشور اجرا شد که نه محاکمه شدند نه استیضاح و اینکه فاجعه جمعیتی کشور را به تولد صفر نزدیک کرده است و طرح تعالی با ضعف های شدید در حال اجراست. هشدار می دهیم این دو موضوع با سرنوشت ملت و آینده ایران ارتباط دارد و اگر اقدامی نشود جبران ناپذیر است

طرح تعالی جمعیت ابلاغ شده چرا با قدرت اجرا نمی شود. استان گیلان پیرترین استان کشور با کمترین میزان موالید توسط چه مدیرانی مدیریت می شود ؟ 

شورای عالی انقلاب فرهنگی بشدت ضعیف عمل می کند و کمیسیون سبک زندگی آن تعطیل است در حالی که دشمنان و عناصر نفوذی با نشر سبک زندگی غربی کشور و زندگی مردم و نسل آینده را تهدید کرده و سند ۲۰۳۰ هنوز در حال اجراست که روحانی در مقابل دستور رهبری در توقف این سند منحوس بارها گفت «من از ۲۰۳۰ نمی گذرم» و عوامل او در حال اجرای آن هستند آیا دولت رییسی خبر دارد؟ شورای عالی انقلاب فرهنگی بجای تقویت کمیسیون سبک زندگی این شورا آن را تعطیل کرده است. جناب رییسی بزرگترین سلاح دشمن ترویج سبک زندگی غربی با جنگ ترکیبی در فضای مجازی است عاجلا «کمیسیون ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی» شورای انقلاب فرهنگی را ایجاد کنید و تمام رسانه های کشور رسانه ملی و همه رسانه های مکتوب و مجازی و مدارس و مهد کودک ها دانشگاه ها ملزم به اجرای آن شوند.

تهدید جدی است باید انقلابی جهادی سبک زندگی ایرانی اسلامی را با زبانی نو و شیوه ای هنری و زیبا در سراسر کشور نشر دهیم

سبک زندگی مردم و کشور و مدیران در حال نابودی است به داد مردم و کشور و فرهنگ ایرانی اسلامی برسید.

دشمن با نقشه ای حساب شده و هماهنگ در حال زدن به ریشه است یعنی نابودی سبک زندگی ایرانی اسلامی و ترویج سبک زندگی مخرب غربی.

اخطار می کنیم اگر همه چیز اقتصاد کشور را هم درست کنید ولی سبک زندگی ایرانی اسلامی را فراموش کنید مسیر انقلاب در خطر جدی است. عاجلا عاجلا کمیسیون سبک زندگی ایرانی اسلامی را تشکیل و کار جهادی انقلابی برای ترویج آن در سراسر کشور را شروع کنید.

ما در #بنیاد_ملی_سبک_زندگی سالم از سال ۱۳۹۵ در حال فعالیت جهادی در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی هستیم ولی وزارت کشور روحانی بنیاد ما را ثبت نکرد عجیب تر اینکه در دولت شما هم وزارت کشور در ثبت آن تعلل می کند؟ چرا؟ چه دست هایی در کار است تا بنیاد ملی ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی ثبت نشود گسترش نیابد؟ 

ما از شما حمایت می خواهیم در هفت سال گذشته هزاران همایش و کارگاه و سخنرانی برگزار کرده ایم برای ترویج سبک زندگی سالم چرا دولت مجلس قوه قضاییه رسانه ملی از این فعالیت که دستور رهبری است حمایت نمی کند؟

ما تا آخر حامی دولت انقلابی مردمی رئیسی خواهیم بود به شرط اجرای آنچه گفته شد.

ما از سران قوا دولت وزرا شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادها؛ بنیاد برکت بنیاد علوی و تمام سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی و آستان مقدس قدس رضوی درخواست کمک جهت ارتقا فعالیت بنیاد در ترویج سبک زندگی سالم ایرانی اسلامی را داریم.

والسلام 

دکتر علی کرمی. استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی.

 موسس بنیاد ملی ترویج سبک زندگی سالم ایرانی اسلامی.

 

نظرات

ارسال نظر

در نظر داشته باشید . . .

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید