سردار جلالی:‌ "تراریختگی" و "دستکاری ژنتیکی" از تهدیدات نرم دشمنان است

در دیدار با آیت‌الله فاضل لنکرانی مطرح شد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تراریختگی و دستکاری ژنتیکی از موارد تهدیدات نرم دشمنان به‌حساب می‌آید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سردار غلامرضا جلالی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله فاضل لنکرانی که در بیت ایشان برگزار شد با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل اظهار داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری پدافند غیرعامل به‌منظور مصون‌سازی کشور در برابر تهدیدات تشکیل‌شده است به‌طوری‌که هرگاه دشمن تهدیدی داشت نباید تهدیدش تأثیری در کشور داشته باشد.

وی بابیان اینکه تهدیدات دیگر از حالت نظامی صرف خارج‌شده است و چهره ثابتی ندارد، افزود: طیف تهدیدات متغیر و متنوع شده است و بیشتر در حوزه فناوری این روزها نمایان شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور  با تأکید بر اینکه بخشی از فناوری در کنار فرصت و خدمت به تهدید تبدیل‌ شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه سایبری این‌قدر این فناوری پیشرفت داشته که دیگر امری اجتناب‌ناپذیر است که در کنار فرصت‌ها، تهدیدات زیادی هم در مفاهیم جنگ و ترکیب فناوری، ارتباطات، سایبری و نظامی پیداکرده است.

وی تخریب و انهدام مراکز حساس را یکی از تهدیدات سایبری دانست و گفت: امروزه تهدیدات در امور زندگی مردم گنجانده‌ شده است و در امنیت غذایی سه هدف کلی حفظ کمیت غذا، حفظ کیفیت غذا و حلیت غذا در نظر گرفته‌شده است.

جلالی تراریختگی و دستکاری ژنتیکی را از موارد تهدیدات نرم دشمنان برشمرد و اضافه کرد: به گفته برخی از بزرگان پزشکی افزایش سرطان‌ها در جامعه مربوط به دستکاری ژنتیکی غذا است که در این زمینه حلال بودن غذا بعد از تغییرات موردتوجه قرارگرفته است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: ما در حال حاضر با طیفی از تهدیدات روبه‌رو هستیم و سعی داریم راه‌حل‌هایی پیدا کنیم که آن را به فرصت تبدیل کرده یا مقابله با آن را انجام دهیم و باید از تمام حوزه‌های سایبری، زیستی، شیمیایی و سنجش از راه دور مراقبت شود.

نظرات

ارسال نظر

در نظر داشته باشید . . .

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید