اثرات مصرف غذاهای تراریخته

در تهیه بذرگیاهان تراریخته ژن یک باکتری یا موجود دیگری با ژن گیاه با هدف مقاوم سازی گیاه در مقابل آفت‌ها ترکیب میشود.در خلقت، ترکیب اینچنینی برای هیچ موجودی وجود ندارد.با ورود چنین ژن دستکاری شده گیاهی به بدن به مرور این ژنهای غیرطبیعی وارد سلولهای بدن انسان و موجودات مصرف‌کننده خواهد شد.این تغییرات ممکن است از یکسال تا 30 سال اتفاق بیفتد و ژن آلوده بعد از ایجاد تغییر ژنتیکی در موجودات، زمینه شروع فعالیت سلولهای سرطانی و یا سایر اختلالات مثل دیابت، فشارخون، عقیمی و ناباروری، سردمزاجی زوجین، اختلالات خونی در بچه‌ها و هر بیماری دیگری را فراهم نماید.
کشورهای صادر‌کننده بذر تراریخته، بیشتر تولیدکننده داروها می‌باشند. پس بنابراین در برنامه‌ریزی فروش محصولات داروئی خود که بسیار گران نیز می‌باشد، بایستی ابتدا برنامه‌ریزی جهت تولید بیماری داشته باشند تا داروهایشان مشتری خوبی داشته باشد.فلذا خود کشورهای تولیدکننده بذر تراریخته هیچگونه اجازه مصرف این گیاهان را در کشور خودشان صادر نمیکنند و به دنبال افراد خائن در کشورهای دوردستی میگردند که با شیوه‌های مختلف آنها را اجیر خود کرده و اجازه ورود و مصرف این ترکیبات خطرناک را جهت مردم خود صادر نمایند.
تراریخته در برنج، روغن، پنبه، دستمال کاغذی، لباسها و... وارد میشود و با اثرات مخرب خود جامعه را از حالت پویایی و شادابی و سلامت به سمت جامعه خاموش، پرمصرف، بیمار و غیرفعال تبدیل می‌کند. تراریخته سلاحی است سرد برای فتح هر کشوری و به همین دلیل دنیا به عنوان یک تهدید امنیتی به آن نگاه میکند و بعد به عنوان یک تهدید سلامت.مراقبت از ژنهایی که نسل بعدی ایران را میسازند، وظیفه امروز ماست و بهترین راهکار حفظ مردمان کشور از دست اجانب است.
دکتر مهدی فهیمی محقق و پژوهشگر طب سنتی ایران وطب اسلامی


نظرات

ارسال نظر

در نظر داشته باشید . . .

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید