یادداشت هشداری در باره دخالت افراد غیر آشنا با طب و سلامت

یادداشت هشداری در باره دخالت افراد غیر آشنا با طب و سلامت با انواع نام های مختلف طب مکمل، سنتی، ایرانی، اسلامی، انواع طب سوزنی، ماساژ درمانی، کاریوپراکتیک و‌ماساژ درمانی و درمان بدون نیاز به پزشک و غیره

یادداشت هشداری در باره دخالت افراد غیر آشنا با طب و سلامت با انواع نام های مختلف طب مکمل، سنتی، ایرانی، اسلامی، انواع طب سوزنی، ماساژ درمانی، کاریوپراکتیک و‌ماساژ درمانی و درمان بدون نیاز به پزشک و غیره:

حوزه سلامت جامعه و تک‌ تک‌ افراد پس از امنیت از مهمترین مولفه های اقتدار و استقلال یک کشور است.
حوزه سلامت هم به دلیل اهمیت و ارزش و جایگاه آن مانند همه علوم و فنون دیگر به دلیل اختلال سبک زندگی و افزایش بیماری ها و بیمار می تواند مورد سو استفاده قرار گیرد.
و افراد سود جویی در این عرصه وارد و با جان و سلامت مردم‌ تجارت کنند و تقدس طبیب، حکیم و پزشک را ضایع نمایند.
این آسیب هم‌ در پزشکی نوین وجود دارد هم در طب های سنتی، ایرانی، اسلامی و هم طب های مکمل.
متاسفانه برخی بدون داشتن علم، تجربه و تخصص در این عرصه ها ورود کرده و با سو استفاده از نا آگاهی مردم یا علل دیگر اقدام به توصیه های درمانی، درمان بدون‌نیاز به پزشک‌ و طبیب و حکیم‌ نموده و در ماهواره، اینترنت و شبکه های مجازی با تشکیل انواع کانال ها و گروه های طب سنتی، ایرانی، اسلامی و مکمل یا هر عنوان دیگر مرتبط با سلامت جسم‌ و روح و روان و آسیب های اجتماعی یا با تشکیل کلاس ها و تبلیغ انواع روشهای درمان و ارائه مشاوره و خدمات سلامت اقدام به کسب درامد، شهرت و تجارت و سو استفاده می کنند.
مردم باید آگاه باشند که فریب این‌ نوع کانال ها گروه ها و سایت های اینترنت و ماهواره و کلاس ها و تبلیغات افراد و مراکز غیر مجاز و مشکوک را نخورند و سلامت خود را در معرض خطر قرار ندهند.
در مورد فرد یا گروهی که ادعای درمان به هر نوعی که اشاره شد می کنند اول تحقیق و بررسی کنید و بدون مشورت با افراد آگاه و کارشناس به ادعای آنها اعتماد نکنند.
برای آشنایی شما در زیر سه فایل آیین نامه های مرتبط با طب سنتی و مکمل را قرار داده ایم‌ که حتما مطالعه کنید و با آگاهی و شناخت اقدام نمایید.


نظرات

ارسال نظر

در نظر داشته باشید . . .

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید