هدف بنیاد ملی سبک زندگی سالم

دکتر علی کرمی رئیس بنیاد ملی سبک زندگی سالم:
مسئولین باید بدانند ملت شریف و عزیز ایران باید بهترین و سالم ترین مواد غذایی را مصرف کنند و سلامت مواد غذایی مصرفی مردم خط قرمز ما است و هرگونه کوتاهی توسط مسئولین مربوطه در نظارت و بررسی کیفیت مواد غذایی غیر قابل بخشش است و ما در این مورد به هیچ‌ وجه سکوت نخواهیم کرد و قطعا مطالبه گری و اطلاع رسانی قاطع انجام خواهیم داد.

انتشار اخبار بازگشت برخی محموله های صادراتی کشاورزی سبب نگرانی شدید مردم شده است ما این موضوع را با جدیت و علمی بررسی کردیم و مشخص شد این فقط در مورد چند محموله بوده نه همه تولیدات کشاورزی ایران.
دقت کنیم که حجم تولیدات محصولات کشاورزی و دامی ایران ۱۳۰ میلیون تن است و چند محموله کوچک بازگشتی به ایران دلیل بر آلودگی و نا سالم بودن همه محصولات کشاورزی و دامی ایران نیست .

توجه کنید که کمترین مصرف کود شیمیایی در واحد سطح را در دنیا سوریه و مراکش دارند و پس از این کشور‌ها ایران در رتبه سوم قرار دارد و مصرف کود در ایران از کشور‌های اروپایی و بسیاری کشور‌های دیگر کمتر است.

مسئولین : اطمینان می‌دهم که محصول کشاورزی و غذای ایران در سلامت کامل است و برخی صحبت‌های مطرح‌شده در خصوص غیراستاندارد بودن محصولات و میزان نیترات در محصولات کشاورزی کاملاً بی‌اساس است.

برومندی ادامه داد: در یک سال اخیر به‌دلیل برداشته شدن یارانه 4 هزار و 200 تومانی و افزایش قیمت کود‌های وارداتی حتی با کم‌مصرفی کود مواجه‌ایم و به هیچ وجه محصول ایرانی به‌دلیل وجود غیراستاندارد نیترات در آن از کشور‌های دیگر برگشت نخورده است.

وی گفت: در محیط‌های گلخانه‌ای تولیدات گلخانه‌ای هم دارای مسئول فنی هستند و نظارت کلی بر این تولیدات صورت می‌گیرد.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: کشورمان سالانه 8 میلیون تن محصول کشاورزی صادر می‌کند که اگر کوچکترین مشکلی در کشاورزی وجود داشت این میزان صادرات هرگز صورت نمی‌پذیرفت.

بنیاد ملی سبک زندگی سالم با جدیت این موضوع را پیگیری و بطور شفاف به شما گزارش خواهیم کرد و وظیفه مسئولین تامین مواد غذایی سالم برای مردم است و ما در این مورد سکوت نخواهیم کرد.


#بنیاد_ملی_سبک_زندکی_سالم
#پروفسور_علی_کرمی

SQL/DB Error -- [Table 'alikarami_DB.users' doesn't exist]

نظرات

ارسال نظر

در نظر داشته باشید . . .

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید