ضرورت کشاورزی ارگانیک

ضرورت توسعه کشاورزی ارگانیک در ایران.

تصمیم مهم اتحادیه اروپا؛  برای توسعه کشاورزی ارگانیک ‌۲۵ درصد زمین‌ها به کشاورزی ارگانیک اختصاص می‌یابد

وزرای کشاورزی کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند دست کم ۲۵ درصد از زمین های کشاورزی در ۲۷ کشور عضو را به کاشت محصولات ارگانیک اختصاص دهند.

یانوش ووچیچوفسکی، کمیسر کشاورزی اتحادیه اروپا با اعلام این مطلب گفت:‌ «به جز اختصاص ۲۵ درصد زمین‌های کشاورزی به روش‌های کاشت سبز و ارگانیک باید صنعت پردازش مواد غذایی ارگانیک را نیز گسترش دهیم.»

او تأکید کرد که کشاورزان با حمایت‌‌هایی که از سوی کمیسیون اروپا صورت می‌گیرد از این پس می‌توانند «تنوع از دست رفته محصولات کشاورزی» در جای جای اروپا را از نو زنده کنند.

کمیسیر کشاورزی اتحادیه اروپا گفت که حمایت تمام کشورهای اتحادیه از رویکرد سبز کمیسیون نشان می‌دهد تمام ۲۷ کشور عضو یک استراتژی ملی برای گام برداشتن بسوی محیط زیستی سالم‌تر دارند.

* منبع: یورونیوز

https://per.euronews.com/2021/07/20/eu-decided-to-give-more-than-25-of-farm-to-organic-food

در  بند ۸ سند ابلاغی محیط‌ زیست به قوای سه گانه ایران نیز. قید شده است که کشاورزی سالم و ارگانیک در ایران باید توسعه یابد.

متاسفانه مافیای تراریخته و لابی تراریخته در ایزان با نشر اطلاعات اشتباهات در مورد آلوده بودن محصولات ارگانیک به سم آفلاتوکسین قصد توسعه کشاورزی تراریخته بجای ارگانیک بخاطر منافع کلان واردات تراریخته و مخالفت با سند ابلاغی توسعه کشاورزی سالم و ارگانیک را دارند.
مردم باید مراقب نشر این اطلاعات غلط باشند زیرا ۲۸ کشور اروپایی کشت تراریخته را ممنوع در عوض قصد توسعه کشاورزی ارگانیک را دارند .

نظرات

ارسال نظر

در نظر داشته باشید . . .

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید